Paul Gayler: Burgere – fra klassisk amerikansk hamburger til thailandsk kyllingburger

Boken er delt inn i fem deler. I kapittelet Klassisk kjøtt finnes burgere basert på storfekjøtt, både de tradisjonelle og de mer fantasifulle variantene. Mer kjøtt beskriver både milde og spicy burgere som inneholder kjøtt av svin, lam, kalv, kylling, kalkun, and, fasan og struts. En rekke lekre og lette retter med torsk, tunfisk, laks, krabbe, reker og kamskjell finner du i kapittelet Fisk. Og i kapittelet Vegetar finner du burgeroppskrifter som baseres på ingrediensene bønner, tofu, gryn, kikerter og poteter. Og ingen burgerbok ville være komplett uten et kapittel om Tilbehør. Her finner du smakstilsetninger og sideretter som sauser, picles, coleslaw, salater, brød og pommes frites.
I tillegg til oppskriftene finnes informasjon om burgerens opprinnelse, historie og popularitet. Paul Gayler gir også veiledning i hvordan lage den perfekte burger, inkludert detaljer om de beste tilberedningsmetodene og tips for bruk av urter, krydder og marinader.
Dette er en super bok – spesielt nå som grillsesongen snart er i gang!
Paul Gayler er kjøkkensjef på det velrenommerte Lanesborough Hotel ved Londons Hyde Park. Han har 20 års erfaring fra noen av de beste restauranter rundt om i Europa, har vært me