Kulturnyheter

Forsvar for det grønne

B. V. Wolverton: Grønn trivsel – inneplanter som renser luften hjemme og på jobben
Grøndahl Dreyer 1998, 144 s.

Wolverton_GroentrivsDette er en opplysningsbok med et polemisk poeng: vi må ta vare på miljøet og helsa vår. Og de grønne plantene er viktigere hjelpere til dette enn vi kanskje vet om.

Boka tar for seg de viktigste plantene som effektivt renser lufta i hjemmemiljøet og beskriver den betydningen dette har. Med enkle hjelpemidler kan vi selv skape vår egen biosfære i hjemmet – og samtidig pynte opp med vakre planter.

En inngående beskrivelse av stell og egenskaper ved de vanligste stueplantene er nyttig, fordi det kan også tjene som et oppslagsverk for dem som bare ønsker å pynte opp stua eller kontoret med noe friskt og grønt.

Men at du i tillegg kan få deg en god porsjon helse med å installere en så enkel og lettstelt prydsak som en scheffera (paraplytre) i stue aller kontoret, bør du merke deg.

I hvert fall neste gang du er ute for å kjøpe bakteriestinne luftfuktere eller luftrensere av mer eller mindre luguber karakter.

Stol på naturen!

Sjekk også

Kjøss meg i ræva

– Kjøss meg i ræva, sa Dag Solstad. Med et kraftuttrykk og en eksplosjon som …

Haddy Njies dagbok

Hun er utdannet journalist og kjent som poparttist, programleder og skuespiller. I tillegg er hun …