Kulturnyheter

Gjør det enkelt

Gordon Ramsay: Gjør det enkelt, Utgitt: 2006, Forlag: Gyldendal, Språk: Bokmål, Sider: 256 sider, ISBN: 8205346445

ramsay_enkeltGordon Ramsay er en av Storbritannias mest populære kokker. Han har lang erfaring som både restauranteier, TV-kokk og kokebokforfatter. Med boken Raskt og enkelt forflytter han seg nå ut av restauranten og hjem til kjøkkenbenken, der han fokuserer på å gjøre maten tilgjengelig for et bredere publikum.
 
Alle rettene i den boken har Gordons Ramsays karakteristiske kjennetegn – de beste ingrediensene, fantastiske smakskombinasjoner og imponerende kulinariske ferdigheter. Men samtidig er det uformelt og tilberedningsmetodene er enkle. Han legger stor vekt på at det skal være morsomt og inspirerende å lage mat – enten det er et romantisk måltid for to personer, en familiemiddag eller et stort selskap.
 
Gjør det enkelt er en kokebok med mat for alle anledninger – og du finner også trinn-for-trinn fremgangsmåter til enkelte av rettene. Boken inneholder også masse flotte fargefotografier – og den er et absolutt must for alle fans!

Sjekk også

Jord

En nærmest rabulistisk roman, spenstig og frittflyvende. Mattias Faldbakken: Vi er fem, Oktober forlag 2019, …

Kjøss meg i ræva

– Kjøss meg i ræva, sa Dag Solstad. Med et kraftuttrykk og en eksplosjon som …