
Lise Davidsen fra Stokke vant finalen i dronning Sonjas internasjonale Musikkonkurranse i Operaen i går. Med dette har hun lagt bak seg et år med konkurranser på topp-plan som rett og slett er imponerende: andrepris i Belvedere-konkurransen i Amsterdam, og førstepris i Operalia i London og nå i Oslo. Dette gjør at hun, beskjedent sagt, skaffer seg en viss internasjonal oppmerksomhet.
Hun sang et kraftfullt utdrag fra Wagners Tannhäuser. I juryen i Operaen satt operasjefer fra hele Europa, bl.a. fra Zürich, Wien og Berlin. Vi merket oss også sangerne Bo Skovhus og Angela Kirschschlager.
28-åringen har vært sett på som et stort talent på operascenen. Hun sang tidligere i år i en konsertant framføring av Hindemiths enakter Sancta Susannah på operaen i Bjørvika. Vi skrev den gangen: «….en flott debut. Fra første tone viste hun seg med en sopran som var rik på glød og fylde».
Vi kommer avgjort til å høre mer fra Lise Davidsen i tiden som kommer!