Kulturnyheter

Godt modne kjærligheter på pinne

Kunsthøgskolen i Oslo 17.1.2006 Chatmove: Kjærlighet på pinner, Nina Harte, Kirsten Hveding, Brian Toney og Ståle Ytterli

chatmove_pinnerDet er så herlig å se! Tre dansere og én sanger i sin beste alder, som alle har vært tilknyttet Den Norske Opera, i en herlig forestilling spekket med humor, akrobatikk, mimikk, samfunnsrefs og inspirasjon. Ensemblet “Chatmove” består av Nina HarteKirsten HvedingBrian Toney og Ståle Ytterli, der gjennomsnittsalderen er femtién og trekvart, og de spretter rundt på scenen som de ikke skulle ha vært en dag under de tretti.

Forestillingen spinner rundt livskriser, kulturpåvirkning (hvem sa at Sushi spises med den største upåvirkede frivillighet – tvangsfôring?), streben med å holde hodet over vannet i et oppjaget samfunn og mye mye mer, som bare må oppleves! Brian Toneys bror må være Mr. Bean, for de to har utallige likhetstrekk både hva angår mimikk og minimal stemmebruk. Forestillingen oser av respekt for kunnskap, kreativitet og erfaring som disse mangeårige scenepersonlighetene innehar. En herlig lapskaus har Linda Elisabeth Gray produsert, som også inneholder scenografiske perler der pinnesekvensen mot slutten av forestillingen er høydepunktet. Best av alt er likevel humoren. Publikum sitter nesten ikke stille og latterbrølene kommer tett.
Kjærlighet på pinner” spilles hver dag til og med 22. januar på Kunsthøgskolen i Oslo, og i mars reiser gjengen til Fredrikstad for å leke sammen med østfoldingene

Sjekk også

Fett asså

Fett asså! Ja, det er vår dom tross vedvarende buing fra salen under applausen. For …

Monumental Aida på Oscarsborg

Aida, opera av Giuseppe Verdi. Uroppført i Kairo1871 Spilles på OscarsborgOperaen 14.-24.august 2019 Aida: Birgitte …