Galleri Riis 15.2. – 25.3.
Marijke van Warmerdam – fotografier, film og installasjon
Marijke van Warnerdam (føst i 1959 i Nederland), er utdannet i Nederland og USA hvor hun også har stilt ut. HBun arbeider med skulptur, fotografi, video og film.
Denne utstillingen omfatter nyere arbeider, fotografier, lydinstallasjon, film og isskulptur. Fotografiene er avdramatiske fjellformasjoner, flere i paralell-sett hvor den ene siden viser fjellet med snø, den andre uten, fjell om natten, fjell om dagen og fjell under ulike lysforhold.
En interessant montering er Walk-through landscape, et bilde 100x338x10 i ‘bølgepapp’-teknikk slik at en ser fjell-landskapet uten snø fra den ene siden og med snø fra den andre. Det er utført i aluminium.
En isskulptur er montert og smelter ned i løpet av utstillingen.
Weather forecast er en film av ca. 6 minutters varighet og viser isform i badekar, regn som strømmer, vann som flyter….
I prosjektrommet vises Forever, et farvefotografi avc en kvinne i hvit brudekjole stilt sammen med en pyramide av små papirpakker påskrevet Yes!alt i frodig grønt landskap.